image

Mesafeli Satış Sözleşmesi

www.idealsinav.com - Mesafeli Satış Sözleşmesi


Mesafeli Satış Sözleşmesi

Madde-1
KONU
İş bu sözleşmenin konusu, SATICI’nın, ALICI’ya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin kapsamaktadır.

Madde-2
SATICI BİLGİLERİ
Unvan : İdeal Sinav
Adres : Fevzi Çakmak Mah. Balkan Sok. No:25/2 Darıca/KOCAELİ
Telefon : 0543 499 38 59, 0532 207 74 35
E-mail :info@idealsinav.com

Madde-3
ALICI BİLGİLERİ
Müşteri olarak www.idealsinav.com sitesine üye olan kişinin Üye olurken bildirmiş olduğu adres ve iletişim bilgileri esas alınır. Ayrıca özel üyelik için yapılan ödemelere e-fatura düzenleneceğinden üyelerden istenen bilgilerin doğru olarak girilmesi üyelerin sorumluluğundadır. Fatura işlemlerinde kullanılacak olan TC kimlik numarasının üye tarafından eksik veya yanlış girilmesinden idealsinav.com sorumlu tutulamaz.

Madde-4
SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN BİLGİLERİ
Hizmetin (özel üyelik) türü, miktarı, satış bedeli, ödeme şekli, siparişin sonlandığı andaki bilgilerden oluşmaktadır. Özel üyelik o dönemki sınav tarihine kadar geçerlidir. Özel üyelik süresince sınırsız soru çözülebilir. Özel üyelik sınav tarihinde sona erer. Almış olduğunuz özel üyelik sonrası sınav harhangi bir nedenle iptal edilirse yada sınav ilanı olmadan özel üyelik alınmış ve o yıl içerisinde sınav ilan edilerek yapılmaz ise satın alınan özel üyelik yıl sonunda sonlandırılır. Özel üyelikler üçüncü şahıslara paylaşılamaz ve devredilemez. Bu durumun tespiti halinde www.idealsinav.com olarak haklarımız saklıdır.

Madde-5
GENEL KOŞULLAR VE HÜKÜMLER
ALICI, Madde-3’te belirtilen sözleşme konusu hizmet veya hizmetlerin temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. SATICI, sözleşme konusu hizmetin eksiksiz verilmesinden sorumludur. Sipariş konusu hizmetin teslimatı için bedelinin ALICI’nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI hizmet verme yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir. Üyelik sonrası ALICI’ya ait kredi kartının ALICI’nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun hizmet bedelini SATICI’ya ödememesi halinde ALICI’ı, SATICI’dan hizmet alamaz.

Madde-6
ÖDEME, İADE VE İPTAL BİLGİLERİ
Kredi kartı ile ödeme yapılmaktadır. Visa, Mastercard kabul edilmektedir. İade işleminde ödeme kredi kartı veya benzeri ödeme araçları ile gerçekleştirilmişse geri ödeme nakit olarak yapılmaz; ürün bedeli satın alma işleminde kullanılan kredi kartı hesabına iade edilir. ALICI; üyelik işlemini web sitesinde bulunan Teslimat ve İade Sözleşmesinde belirtileni iptal şartları doğrultusunda iptal edebilir. İdealsinav.com sözleşmede değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Değişiklik yapılması halinde üyelerin üye olurken bildirdikleri mail adresleri aracılığıyla bilgilendirme yapılır. Mail adresinin kullanılmaması veya aktif olmamasından idealsinav.com sorumlu tutulamaz. İş bu sözleşmeden doğabilecek uyuşmazlıklarda, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nca yasa gereği her yıl belirlenen-ilan edilen parasal sınırlar dâhilinde İl ve İlçe Tüketici Hakem Heyetleri, bu sınırları aşan durumlarda ise, Tüketici Mahkemeleri görevli ve yetkilidir. ALICI, bu çerçevede; kendisinin veya dilerse SATICI’nın yerleşim yerindeki Hakem Heyetleri ve Tüketici Mahkemeleri’ne başvurabilir. Üyeliğin aktifleşmesi durumunda ALICI, iş bu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılacaktır.