image

Yayın Hakkı ve Telif Hakkı Bildirimi

www.idealsinav.com - Yayın Hakkı ve Telif Hakkı Bildirimi


Yayın Hakkı ve Telif Hakkı Bildirimi

5846 sayılı kanunun 25. maddesinin ek 4. maddesine göre hakkı ihlal edilen öncelikle üç gün içinde ihlalin durdulmasını istemek zorundadır.

www.idealsinav.com isimli iş bu sitede yer alan sorular, testler ve denemelerin bir kısmı doğrudan ziyaretçilerimizin kendileri tarafından, sitede yayınlanmaları için kayıt edilmiştir.

www.idealsinav.com içerisinde yayımlanan sorular internet ortamından derlenen ve telif hakkı içermeyen sorulardan oluşmaktadır. Ayrıca herkese açık erişimi serbest olan sorulardan oluşmaktadır. Bu alanda kullanılan sorular içerisinde size ait olduğunu tespit ettiğiniz soruları bize bildirdiğinizde ilgili içerik anında pasif edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Dosya sahibinin veya yasal temsilcisinin istekte bulunması halinde, kendisine ait içerik veya dökümanları sitemizden 72 saat içinde yayından kaldırılmasını garantilemekteyiz. www.idealsinav.com'da yer alan içerik ve dökümanların başka herhangi bir medya ortamında yayınlanması, çoğaltılması, dağıtılması, listelenmesi işlemleri için telif hakları kanunları ve ilgili mevzuat hükümleri geçerlidir. Bu tür işlemler dosya ve içeriklerin yasal yayın haklarını elinde bulunduran kişilerin izinlerini gerektirir.

www.idealsinav.com'a içerik gönderen kayıt eden, ekleyen veya kayıt edilmek üzere e-mail yoluyla gönderen kişilerin bu davranışları, sözkonusu ziyaretçilerin www.idealsinav.com'da yayınlanmasını kabul etmeleri anlamına gelir.

www.idealsinav.com sitesinin içerisinde yer alan tüm içeriklerin telif hakları içeriklerin sahiplerine ve/veya yasal temsilcilerine aittir. www.idealsinav.com da yer alana ve telif hakkı ihlaline neden olana bir içeriği veya kodu kaldırmamıza yardımcı olmak için lütfen bize iletişim bölümümüzden, üye olarak soru çözme bölümünde çözdüğünüz sorudan bildiriniz. Soru çözme bölümünden yapılan bildirimler sistem tarafından derhal pasif edilmektedir. Bildirilen telif ihlalinin asılsız olduğunun anlaşılması halinde yada telif hakkı bildiren kişiye erişim bilgilerinde sorun olması halinde ve telif hakkı bildiren kişiye ulaşılamaması durumunda telif hakkı bildirimi yapılmamış sayılır ve ilgili içerik yeniden yayına alınır. mail yoluyla tarafımıza bildirilen içerikler ise en geç 72 saatte kaldırılacaktır.

www.idealsinav.com'da yayınlanan diğer yazıların, materyallerin, resimlerin, metodların, kodların, şekillerin her türlü elektronik ve gerçek ortamda yayın hakkı (aksi ilgili sayfalarda ayrıca belirtilmediği sürece) www.idealsinav.com'a aittir. Bu materyaller her ne sebeple olursa olsun kopyalanamaz. Kopyalayanların bu yazıya istinaden taraflarına açılacak olacak davalarda hükmen karşı tarafa tazminat ödemekle mükellef olduğunu kabul etmiş sayılır.

Telif hakkınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız
1- "telif@idealsinav.com" adresine mail atabilirsiniz.
2- "info@idealsinav.com" adresine mail atabilirsiniz.
3- İnternet sitemize üye olarak giriş yaptıktan sonra soru çözerken soru kartında bulunan soruya ilişkin telif hakkı bildir butonundan telif hakkı bidiriminde bulunabilirsiniz.